W dniach 22–24 kwietnia 2026 r. w Hotelu Stok w Wiśle odbyła się XIII edycja Konferencji Naukowo-Technicznej „Zarządzanie bezpieczeństwem eksploatacji transformatorów w dobie transformacji energetycznej", organizowana przez ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA Sp. z o.o. To jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży elektroenergetycznej, gromadzące czołowych specjalistów z zakresu diagnostyki, eksploatacji i ochrony transformatorów. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 200 uczestników – inżynierów, naukowców i menedżerów reprezentujących przedsiębiorstwa energetyczne, jednostki badawcze oraz uczelnie techniczne z całej Polski.
Wydarzenie rozpoczęło się 22 kwietnia tutorialem poświęconym metodom polaryzacyjnym w diagnostyce transformatorów. W kolejnych dniach obrady toczyły się w ramach 6 sesji tematycznych, obejmujących m.in.:
Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z takich organizacji jak: PSE S.A., Politechnika Łódzka, Power Engineering Transformatory (PET), Trafta, Maschinenfabrik Reinhausen i wielu innych.
Konferencja odbyła się dzięki wsparciu Partnerów:
Wydarzenie objęły patronatem:
Patron medialny: Miesięcznik Energetyka
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, prelegentom, partnerom i patronom za zaangażowanie i obecność. Wysoki poziom merytoryczny prezentacji, aktywna dyskusja oraz liczne kontakty nawiązane podczas konferencji potwierdzają, że jest ona niezastąpionym forum wymiany wiedzy i doświadczeń dla środowiska eksploatacji transformatorów w Polsce.
Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!